Juniorzy młodsi mistrzami OZPN Piła !!!!

Juniorzy młodsi KP Piła wygrali rewanżowy mecz finału OZPN Piła rozegrany w Damasławku z wynikiem 2:1. Jako że w pierwszym meczu na Żeromskiego w Pile także wygrali w stosunku 4:0, to zostali mistrzami okręgu pilskiego. W nagrodę w przyszłym sezonie zagrają w lidze wojewódzkiej.
Po wysokiej wygranej w pierwszym meczu, czerwono – czarni jechali do Damasławka „postawić kropkę nad i” oraz odebrać puchar za wygranie rozgrywek. W sporcie nie można być niczego na 100% pewnym, ale zaliczka z pierwszego meczu wydawała się być w zupełności wystarczająca. Jednak pierwsza połowa spotkania była w naszym wykonaniu bardzo nerwowa. Sytuacji tej nie zmieniła nawet bramka zdobyta w 16 minucie przez Jakuba Pawłowskiego. Graliśmy niedokładnie i przydarzały się nam proste błędy. Nie potrafiliśmy wymienić kilku celnych podań. W efekcie takiej gry gospodarze zepchnęli nas do głębokiej defensywy. Na szczęście mecz życia w barwach KP Piła zagrał Łukasz Grzybek. Nasz bramkarz w tej rundzie miał bardzo mało pracy. W większości spotkań nie był nawet zmuszany do interwencji. Natomiast w Damasławku popisał się trzema fenomenalnymi interwencjami. Gdy wydawało się, że zawodnicy z Damasławka są już na tak dobrej pozycji, że nic nie uchroni nas przed stratą bramki, wtedy na wysokości zadania stawał Łukasz. W efekcie, mimo naszej słabej gry, na przerwę schodziliśmy z remisem 1:1, ponieważ gospodarzom udało się zdobyć tylko jedną bramkę po rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym.
Trener Karol Skiba bardzo dobrze wykorzystał przerwę i na drugą połowę spotkania wyszła już zupełnie inna drużyna. Z minuty na minutę przejmowaliśmy kontrolę nad meczem i zaczęliśmy stwarzać groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Pod naszą bramką porządek zaczął robić wpuszczony na boisko Hubert Pietrus. Jego pierwsze trzy interwencje, zdecydowane, twarde ale zgodne z przepisami natchnęły czerwono – czarnych do walki. Dodatkowo gospodarze zaczęli opadać z sił i nasza przewaga była coraz większa. Jej skutkiem była druga strzelona bramka. Piłkę z rzutu wolnego dobrze w pole karne dośrodkował Marcel Siuda, a świetnym strzałem głową popisał się Jakub Pawłowski. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.
Dzięki tej wygranej juniorzy młodsi KP Piła zostali mistrzami okręgu. Nagrodą za ten sukces oprócz okazałego pucharu wręczonego przez prezesa Adama Lubońskiego, będzie gra w lidze wojewódzkiej. Sezon 2019/2020 będzie więc na pewno trudny dla naszych młodych piłkarzy, ale przez to bardzo ciekawy.
GRATULACJE !!!!!

PS. Niebawem na stronie internetowej pojawi się fotorelacja z tego meczu.

Sokół Damasławek – Klub Piłkarski Piła 1:2
Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Łukasz Grzybek (Wiktor Baliński) – Patryk Pisula, Arkadiusz Hankowski (Hubert Pietrus), Hubert Kobusiński, Dymitr Zdunek (Adrian Tytulski), Norbert Błaszczyk (Jakub Warzecha), Marcel Siuda, Kacper Zieliński – Michał Molak (Mateusz Marcinkowski), Jakub Cieślik (Paweł Podoba), Jakub Pawłowski (Łukasz Krzoska)
Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski
Bramki:
16’ 0:1 Jakub Pawłowski as. Michał Molak
40’ 1:1 Sokół Damasławek
59’ 1:2 Jakub Pawłowski as. Marcel Siuda