Pierwszy krok w stronę awansu został postawiony

W pierwszym meczu barażowym o awans do ligi wojewódzkiej zmierzyły się ze sobą zespoły KP Piła oraz Sokół Damasławek. Pilanie wygrali 4:0 stawiając pierwszy krok w stronę awansu. Gole dla czerwono – czarnych zdobyli Norbert Błaszczyk, Marcel Siuda, Jakub Pawłowski. Jedna bramka padła po samobójczym strzale zawodnika Sokoła.
Gospodarzem pierwszego spotkania była drużyna z Piły. I to właśnie pilanie lepiej rozpoczęli ten mecz. Pierwsza połowa była w ich wykonaniu rewelacyjna. Całkowicie zdominowali przeciwnika nie pozwalając mu opuścić własnej połowy boiska. Co najważniejsze, grali przy tym swoją piłkę, opartą na dużej liczbie podań. Taka gra pozwoliła opanować środek boiska i stamtąd konstruować groźne akcje. Z przebiegu gry było widać, że bramki dla KP są tylko kwestią czasu. I tak się faktycznie stało. Do przerwy pilanie zdobyli dwa gole, oba po fantastycznych uderzeniach z dystansu. Pierwsza bramka padła w 17’ po strzale Norberta Błaszczyka, druga w 21’ a jej autorem był Marcel Siuda.
Po przerwie obraz gry się zmienił. Trener gości dokonał trzech zmian wpuszczając na boisko dobrych ofensywnych zawodników. Zmieniło się także ustawienie drużyny Sokoła. Gracze podeszli wyżej, starając się utrudnić rozegranie piłki gospodarzom. W efekcie tych zmian spotkanie się wyrównało. Goście skonstruowali kilka groźnych sytuacji ofensywnych, a gra pilan przestała być taka płynna i wdarło się w nią trochę nerwowości. Najlepszym sposobem na uspokojenie takiej sytuacji jest zdobycie kolejnej bramki. I tak się właśnie stało w 74 minucie meczu. Czerwono – czarni wykonywali rzut rożny, a piłka po dobrym dośrodkowaniu wleciała w pole karne Sokoła. Obrońca gości próbował ją jeszcze wybić, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że skierował ją do własnej bramki.
Od tego momentu zawodnicy KP Piła ponownie przejęli kontrolę nad meczem, co udokumentowali zdobyciem jeszcze jednej bramki. W 85 minucie świetne prostopadłe podanie od Marcela Siudy na bramkę zamienił Jakub Pawłowski.
Czterobramkowe zwycięstwo pozwala z optymizmem patrzeć na mecz rewanżowy, który w środę zostanie rozegrany w Damasławku. Oczywiście trzeba zachować czujność tym bardziej, że zespół Sokoła na pewno u siebie będzie groźniejszą drużyną. Nasi zawodnicy udowodnili jednak, że potrafią grać w piłkę i liczymy na to, że nie roztrwonią uzyskanej w sobotę przewagi.

Klub Piłkarski Piła – Sokół Damasławek 4:0

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Łukasz Grzybek – Patryk Pisula, Arkadiusz Hankowski, Hubert Kobusiński, Dymitr Zdunek, Norbert Błaszczyk, Marcel Siuda, Kacper Zieliński – Michał Molak (Paweł Podoba), Jakub Cieślik (Mateusz Marcinkowski), Jakub Pawłowski

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Bramki:
17’ 1:0 Norbert Błaszczyk as. Jakub Cieślik
21’ 2:0 Marcel Siuda
74’ 3:0 gol samobójczy
85’ 4:0 Jakub Pawłowski as. Marcel Siuda