Pewna wygrana juniorów z vice liderem.

Juniorzy starsi KP Piła pewnie wygrali z vice liderem tabeli zespołem Leżenica – Nowy Dwór. Tą wygraną na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie zwycięstwo w lidze. Kolejnym wyzwaniem będą mecze barażowe o awans do ligi wojewódzkiej. Przeciwnikiem czerwono-czarnych w tych spotkaniach będzie najprawdopodobniej Orzeł Osiek, chociaż matematyczne szanse by wystąpić w tych meczach zachowała także drużyna Łobzonki Wyrzysk.

Sobotnie spotkanie dość szybko ułożyło się po myśli KP Piła. Już w 9 minucie meczu Kacper Dybziński zdobył pierwszą bramkę. Na tego gola gospodarze odpowiedzieli jeszcze bardzo ładnym trafieniem z rzutu wolnego Daniela Pawlika, ale kolejne cztery bramki zdobyli przyjezdni. Jeszcze przed przerwą Jakub Imperowicz pięknym lobem zagranym piszczelą, ponownie dał pilanom prowadzenie. Po przerwie bramki dla KP dołożyli jeszcze: Kacper Antczak, Paweł Podoba i Jakub Imperowicz. Na cztery minuty przed końcem spotkania wynik na 2:5 ustalił Dominik Gromowski.

Czerwono – czarni odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. A warto wspomnieć, że oprócz zdobytych bramek, 2 razy trafili w słupek i 2 razy w poprzeczkę. Cudów w bramce gospodarzy dokonywał też bramkarz broniąc chociażby rzut karny.

Leżenica Nowy – Dwór – Klub Piłkarski Piła 2:5

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Kacper Wojakiewicz – Mikołaj Łosoś, Michał Kur (Dominik Wegner), Wiktor Górski, Hubert Żentkowski –  Robert Greń, Kacper Antczak, Adam Muszyński  – Jakub Imperowicz (Oskar Marcinkowski), Kacper Dybziński, Jakub Krogulec (Paweł Podoba)

09’ 0:1 Kacper Dybziński as. Adam Muszyński
17’ 1:1 Daniel Pawlik Leżenica
22’ 1:2 Jakub Imperowicz as. Michał Kur
58’ 3:1 Kacper Antczak
71’ 4:1 Paweł Podoba as. Rober Greń
73’ 5:1 Jakub Imperowicz as. Kacper Antczak
86’ 5:2 Dominik Gromowski Leżenica