Trzecie zwycięstwo seniorów z rzędu – osiągnięte na trudnym terenie.

Zawodnicy KP Piła przystąpili do meczu w Lipce w okrojonym składzie. Z różnych przyczyn brakowało kilku ważnych zawodników.

Drużyna z Lipki zbudowana ostatnimi świetnymi wynikami lepiej zaczęła to spotkanie. Za sprawą Rafała Cichonia dysponującego niesamowitą szybkością, szybko wyszła na prowadzenie. Szczęście zespołu z Lipki nie trwało jednak długo bo do 8 minuty .Wtedy świetnym prostopadłym podaniem popisał się Łukasz Kozłowski, na czystą pozycję wybiegł Kacper Dybziński i pokonał bramkarza z Lipki. Po bramce mecz się wyrównał. W płynnej grze nie pomagało nierówne boisko. Zespół z Lipki był bliski objęcia prowadzenia ale strzał z ok 20 m w sobie tylko znany sposób obronił Bartosz Janke. Zawodnicy z Piły także stworzyli kilka doskonałych sytuacje na zdobycie bramki ale marnowali je kolejno: Nawrocki , Dybziński i Greń. Na szczęście udało się strzelić gola w końcówce pierwszej połowy. Cezary Knapiński świetnie prostopadle podał do Pawła Nawrockiego ,a ten z dużym spokojem przelobował bramkarza. Na przerwę więc schodzimy ze skromnym ale zasłużonym prowadzeniem. 2:1.

Druga połowa przebiegała już zdecydowanie pod dyktando KP Piła. Szybko zdobyta bramka na 3:1 po zagraniu Roberta Grenia do Pawła Nawrockiego, który głowa umieścił piłkę w siatce. Po trzecim golu zawodnicy z Lipki zaostrzyli grę a Pilanie nie pozostawali dłużni stąd mecz był mało przyjemny do oglądania. Lepiej w tych realiach odnajdywał się zespół z Lipki który raz obił słupek bramki KP i raz zmarnował 100 % okazję po kontrze. Około 70 minuty z boiska wyleciał kapitan GTS i od tego momentu rządził juz tylko jeden zespół. Blisko zdobycia kolejnych bramek byli Greń, Dybziński, Parchimowicz. Co nie udało się naszym młodzieżowcom udało się dobrze dysponowanemu dziś Mateuszowi Kledzikowi, który po podaniu Dominika Piątka ustalił wynik meczu na 4:1. Mimo okrojonego składu KP zagrało niezłe zawody pewnie wygrywając na trudnym terenie. Niewątpliwie należy się z tego cieszyć. Jednak przed zespołem jeszcze sporo pracy jeżeli chcemy rywalizować na wyższym poziomie.

Orzeł Lipka – Klub Piłkarski Piła 1:4

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Bartosz Janke – Mikołaj Łosoś (Damian Parchimowicz), Michał Szpener, Krystian Januzik, Mateusz Kledzik, – Arkadiusz Rozum (Dominik Piątek), Łukasz Kozłowski (Jarosław Kisiel), Cezary Knapiński, Robert Greń – Paweł Nawrocki, Kacper Dybziński,

Kierownik drużyny: Sławomir Płaskoń.

01’ 1:0 Rafał Cichoń

08’ 1:1 Kacper Dybiński as. Łukasz Kozlowski

37’ 1:2 Paweł Nawrocki as. Cezary Knapiński

53’ 1:3 Paweł Nawrocki as. Robert Greń

91’ 1:4 Mateusz Kledzik as. Dominik Piątek